You are currently viewing Ile kosztuje otwarcie lodziarni? 

Ile kosztuje otwarcie lodziarni? 

Prowadzenie swojej działalności to marzenie wielu osób, które mają już dość pracy na etacie dla kogoś i chcą zarabiać większe pieniądze dla siebie. Własnalodziarnia to biznes, który ma duży potencjał, ponieważ mrożone desery od lat są jednym z największych przysmaków, szczególnie latem. Jeśli myślisz o otwarciu budki na sezon lub całorocznego lokalu, dowiedz się, jakie są tego koszty, a także oszacuj potencjalne zyski, aby móc określić, czy to się opłaca!

Ile kosztuje sprzęt niezbędny w lodziarni? 

Musisz pamiętać o tym, że to specyficzna branża, w której trzeba zadbać o odpowiednią jakość sprzedawanych lodów. Jak założyć lodziarnię? Najlepiej skorzystać z opcji współpracy z producentem mrożonych deserów. To dobra opcja i korzystna dla zarówno dla osób, które otwierają pierwszy biznes jak i tych, którzy zdobyli już doświadczenie.

W co jeszcze musisz zainwestować? Maszyny do przechowywania lodów, czyli zamrażarki oraz lady mroźnicze, to najważniejszy element wyposażenia własnej lodziarni, który może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli jest to lokal z miejscami siedzącymi, warto pomyśleć o jego wystroju i stolikach z krzesłami. To właśnie dlatego, gdy myślisz o tym, aby otworzyć tego rodzaju działalność, powinieneś rozważyć współpracę z rzetelnym producentem deserów. Pomaga ona uniknąć kosztów początkowych w postaci konieczności stworzenia stanowisk i linii produkcyjnej.  

Założenie lodziarni a forma działalności 

Nie da się ukryć, że wkład finansowy jest konieczny bez względu na to, w co zamierzasz zainwestować. W przypadku gdy myślisz o otworzeniu własnej produkcji, mogą to być setki tysięcy złotych na start. Jeśli jednak marzy Ci się dobrze prosperująca lodziarnia, biznes polegający na współpracy z rzetelnym producentem wydaje się znacznie lepszym pomysłem. W takiej sytuacji zajmiesz się jedynie sprzedażą i przechowywaniem we właściwych warunkach określonych przez sanepid.

Przede wszystkim musisz zastanowić się, na czym Ci zależy, gdy chcesz założyć firmę. Sprzedaż mrożonych deserów z nieogrzewanej budki w środku zimy może okazać się nietrafionym pomysłem, ale już w ciepłym, przytulnym lokalu oferującym też kawę i ciasta jest jak najbardziej atrakcyjny. Jak otworzyć lodziarnię z prawdziwego zdarzenia? Kupując lokal za gotówkę – to najkorzystniejsza opcja, która wymaga jednak dużego wkładu. Jednak możesz też wynająć go lub nawet wziąć w leasing. Wówczas zmniejszasz koszt założenia własnego biznesu, ale musisz liczyć się z większymi wydatkami na jego utrzymanie w przyszłości. 

Ile kosztują produkty konieczne do otwarcia lodziarni? 

Bardzo ważne jest to, że decydując się na współpracę z producentem deserów, musisz postawić na sprawdzoną firmę z renomą, która oferuje naprawdę dobrej jakości produkty. W czasach powszechnej dostępności rozmaitych lodów należy naprawdę się postarać, aby wyróżnić się na tle konkurencji smakiem i składem. Własna lodziarnia z produktami rzemieślniczymi to świetny pomysł na to, by założyć biznes. Z pięciokilogramowej kuwety możesz uzyskać nawet 80 gałek, co sprawia, że koszt jej zakupu zwraca się już po kilkunastu sprzedanych porcjach. Otwarcie takiej działalności jest zyskowne także, gdy stawiasz nie na produkcję własną, a na zakup produktów od dostawcy! 

Czy otwarcie lodziarni jest opłacalne? 

Każdy przedsiębiorca, który inwestuje swój czas, energię i pieniądze w otworzenie biznesu, myśli przede wszystkim o tym, czy ma on szansę przynosić realny, spory dochód. Własna lodziarnia to niewątpliwie jeden z najciekawszych modeli biznesowych, który wymaga stosunkowo niewielkich nakładów, a pozwala na czerpanie sporych zysków. Jeśli zdecydujesz się wyłożyć na to zaoszczędzoną gotówkę, nie będziesz musiał wynajmować lokalu lub brać go w leasing. Warto także pomyśleć o współpracy z dostawcą rzemieślniczych lodów, bo w ten sposób zadbasz i o jakość, i o ekonomię. Sprawdź, jakie są Twoje możliwości otworzenia budki z lodami i zastanów się, czy to opcja dla Ciebie!