You are currently viewing Lodziarnia z lodami rzemieślniczymi – czy to dobry pomysł na biznes? 

Lodziarnia z lodami rzemieślniczymi – czy to dobry pomysł na biznes? 

Zastanawiasz się nad dochodową, całoroczną lub sezonową, działalnością z niewielkim wkładem własnym? Sprzedaż lodów w budce może być dobrym biznesem, szczególnie gdy jesteś początkującym przedsiębiorcą i nie masz żadnego know-how. Sprawdź, jakie pozwolenia są konieczne, aby zacząć taką pracę, i jakie są korzyści z prowadzenia działalności na własnych zasadach! 

Budka z lodami rzemieślniczymi – czy to się przyjmie? 

Mrożone przysmaki lubi praktycznie każdy, bez względu na wiek. Jednak o tych starszych klientów należy trochę powalczyć, oferując im wyroby jak najbardziej zbliżone smakiem do tych, które znają ze swojego dzieciństwa – z prawdziwego pełnego mleka i śmietanki oraz świeżych owoców. Budka z lodami może być prawdziwą atrakcją w centrum miasta, bez względu na jego wielkość, pod warunkiem że zadbasz o ich jakość. Wówczas sprzedaż może Cię naprawdę zaskoczyć, a Twoja inwestycja okaże się trafiona! Czy taki biznes wymaga pozwoleń? 

Gdzie postawić budkę z lodami? 

Zanim rozpoczniesz jakąkolwiek działalność, musisz opracować jej strategię i zastanowić się właśnie nad koniecznym pozwoleniami. Jeśli to Twój pierwszy biznes, lody mogą okazać się trafionym pomysłem, ponieważ świetnie sprawdzają się praktycznie wszędzie, i to nie tylko w upalne dni w środku letniego sezonu. Tak naprawdę nie musi to być budka. Na stoisku w galerii lub w lokalu możesz sprzedawać je cały rok! W atrakcyjnych turystycznie, obleganych miejscowościach sprzedaż może być większa, ale jest tam również spora konkurencja. Spróbuj zatem wystartować w centrum mniejszego miasteczka, gdzie brakuje tego rodzaju usług. 

Budka z lodami – jakie pozwolenia są konieczne? 

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem, często poszukują takiego, który wymaga niewielu formalności, a przy tym jest stosunkowo prosty i pozwala rozwinąć skrzydła. Jeśli Twoim celem jest budka z lodami, jakie pozwolenia są konieczne, aby zacząć? W przypadku tego rodzaju tymczasowego obiektu konieczna będzie zgoda inspektora nadzoru budowlanego. Oprócz tego, aby mogła odbywać się sprzedaż produktów przeznaczonych do konsumpcji, niezbędne jest też zezwolenie sanepidu. 

Dlaczego warto sprzedawać lody od producenta? 

Ten rodzaj współpracy pomiędzy dwiema firmami świetnie sprawdza się np. przy sprzedaży lodów. Wystarczy znaleźć odpowiednią budkę i lokalizację, a doświadczony producent dostarczy produkty, które przygotowywane są według sprawdzonej receptury. Taki biznes jest wygodny szczególnie dla początkujących, ale również dla tych, którzy już mają swoją restaurację czy budkę, np. z goframi, i chcieliby poszerzyć zakres usług. Nie muszą wówczas walczyć o pozwolenia na wytwarzanie żywności. Aby móc zacząć oferować klientom mrożone przysmaki, nie musisz otwierać linii produkcyjnej. Gdy potrzebne Ci są niewielkie ilości, lepiej zamówić je od producenta, który może każdego dnia realizować nową dostawę własną flotą. 

Czy warto sprzedawać lody od producenta? 

Dla wielu osób współpraca z rzetelnym producentem to sposób na to, aby mając niewielki wkład własny, móc zainwestować swoje oszczędności w coś swojego. Tak naprawdę budka z lodami to biznes ciekawy, który szybko może dać Ci spore zyski. Bardzo istotne jest jednak, aby nawiązać współpracę z firmą, która oferuje naprawdę dobre, wysokiej jakości produkty. Dzięki nim można skutecznie skusić nie tylko turystów, ale i okolicznych mieszkańców na częstsze fundowanie sobie tej drobnej przyjemności. Sprzedaż odbywa się zgodnie z Twoją wizją marketingową, a wymaga minimum pozwoleń! 

Czy budka z lodami się opłaca? 

Bardzo trudno jest zbudować własny biznes zupełnie od zera, gdy nie ma się doświadczenia. Budka z lodami to ciekawy pomysł, szczególnie gdy poszukujesz czegoś sezonowego, co pozwoli Ci poprawić stan swoich finansów w ciągu kilku najgorętszych miesięcy w roku. Nie musisz w tym celu zakładać linii produkcyjnej – skorzystaj z gotowych naturalnych wyrobów rzemieślniczych wysokiej jakości! To duże ułatwienie i wygoda dla Ciebie – dlatego właśnie warto zainteresować się, jakie pozwolenia są do niej niezbędne, i pomyśleć o współpracy z producentem lodów, który ma wieloletnie doświadczenie na rynku!